Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
2013 Tiumenė metų ekspedicija Kitų metų ekspedicijos
Vykusios
Ekspedicijos
2013 metų ekspedicija Kitų metų ekspedicijos

2013 m. ekspedicija leidosi Tiumenės sritį, kurios centre esantis Tiumenės miestas - vienas seniausių Sibiro miestų. Ekspedicijos metu buvo ne vien sutvarkytos 5 kapinės, bet ir sutikti 3 vietiniai lietuviai, kuriuos pavyko rasti tik su giminaičių, gyvenančių Lietuvoje pagalba.

Ekspedicijos dalyviai aplankė ir sutvarkė šias vietas: Kulimešas, Verch Kamenka, Novyj Tapas, Lesnoja, Lebediovka. Atstumas nuo Vilniaus - 2 455 km. Vietos žmonių skaičius - 3 373 000. Lietuvių tremtinių skaičius - daugiau nei 1700.

2013 m. projekto ekspedicija buvo vykdoma Tiumenės srityje. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, į ją išvyko 16 asmenų delegacija.

Tiumenė - vienas seniausių Sibiro miestų, stambus pramonės centras. Ji įkurta 1586 m. totorių miesto Čingi Tūros vietoje, o jau nuo XVIII a. pabaigos čia veikė kalinių persiuntimo kalėjimas. Jo "svečiais" tapo 1794 m., 1830-1831 m. ir 1863 m. sukilimų dalyviai, knygnešiai. Čia kalėjo 1863 m. sukilimo dalyvis poetas Julius Asnusavičius. 1946 m. į Tiumenės sritį buvo ištremta estų, latvių, kelios lietuvių šeimos, 1947 m. gruodį atvežta dar apie 80 lietuvių šeimų iš buvusių Pagėgių, Šilutės, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Marijampolės, Vilkaviškio, Kauno apskričių.

Tremtiniai daugiausia dirbo statybose, elektrinėje, plytinėje. Po 5-erių metų tremties daugumai jų buvo leista grįžti į tėvynę, tačiau net ir vėliau, 5-6 dešimtmečiais, Tiumenėje veikė koncentracijos stovykla (kaliniai dirbo pramonės įmonėse krovėjais), miesto apylinkėse buvo didelė pataisos darbų kolonija.

Ekspedicijos nariai lankėsi ir tvarkė Verch Kamenkos ir Lebediovkos kapines, jas aptvėrė pačių suręstomis tvirtomis tvoromis, kurių perimetras siekė per 160 metrų. Aplankystose kapinėse (Jalutorovsko, Novij Tapo, Lesnajos, Kulemešo ir kt.) paliko atminimo ženklus bei nuorodas lietuvių ir rusų kalbomis apie čia palaidotus lietuvių tremtinius. Per 2 savaičių ekspediciją jaunimas susitiko su 3 Tiumenės srityje tebegyvenančiais lietuviais: Juozu (gyvenančiu Lebediovkoje), Danute ir Birute (gyvenančiomis Tiumenėje). Itin džiugus faktas, kad tremtinės Birutės kontaktus jiems perdavė Druskininkuose gyvenantys jos giminaičiai, kurie nuolat sekė projekto „Misija Sibiras“ veiklą ir laukė, kol ekspedicija vyks būtent į Tiumenės sritį.

Koordinatės
57.161297, 65.525017
Dalyviai
 • Dominykas Dvylys
  Medicinos studentas, 23m.
 • Donatas Žvirblis
  Dizaineris, 30 m.
 • Erika Fuks
  Žurnalistė, 27 m.
 • Ieva Matulevičiūtė
  Medicinos studentė, 24 m.
 • Justinas Marcinka
  Programų sistemų studentas, 23m.
 • Karolis Kavoliūnas
  Politikos mokslų studentas, 23 m.
 • Kotryna Vilkaitė
  Viešųjų ryšių specialistė, 30 m.
 • Laura Žūsinaitė
  Programų vadovė, 28 m.
 • Matas Kasperavičius
  Ekonomikos studentas, 23 m.
 • Neringa Aleksonytė
  Vilniaus miesto savivaldybės darbuotoja, 28 m.
 • Oksana Komar
  Inžinierė, 27 m.
 • Paulius Bartkus
  Advokato padėjėjas, 33 m.
 • Silvija Guzelytė
  Europos Gynybos Agentūros tarnautoja, 29 m.
 • Tomas Šyvokas
  Kuopos vado pavaduotojas, 25 m.
 • Valerij Olechnovič
  Ekonomikos studentas, 23 m.
 • Gintautas Alekna
  Ekspedicijos vadovas, 54 m.
Fotogalerija
Filmas