Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
2016 Igarka metų ekspedicija Kitų metų ekspedicijos
Vykusios
Ekspedicijos
2016 metų ekspedicija Kitų metų ekspedicijos

Tai šiauriausiai nutolusi „Misija Sibiras“ ekspedicija, kurios metu savaitės susiliejo į vieną ilgą poliarinę dieną. Niekad nenusileidžiant saulei tvarkėme vienas didžiausių lietuvių kapinių buvusios SSRS teritorijoje - Igarkos kapines.

Aptikę pirmąsias kapinių tvoreles ir nuvirtusius kryžius jaunuoliai suprato, kad jų laukia daug darbo. Kapinių plotas – daugiau nei hektaras. Visa teritorija apaugusi krūmais, medžiais, kryžiai nuvirtę. Netoli kapinių įsikūrę stovyklą jaunuoliai kapinėse dirbo visą savaitę. Kasdien tvarkoma teritorija vis panašėjo į kapines, o ne tiesiog mišką, kurį rado “Misija Sibiras” dalyviai.

Išvalius teritoriją komanda atstatinėjo kryžius, kurie beveik visi nebeturi užrašų arba mirusiųjų vardai ir pavardės sunkiai įskaitomos. Per porą dienų ir bemiegių naktų komanda taip pat pastatė devynis kryžius. Trys iškilo prie 2000 m. pastatyto paminklo lietuviams atminti, trys – netoli pelkės kapinių centre, likusieji – prie įėjimo.

“Nuveikėme įspūdingą dalyką. Pats netikėjau, kad mes galime tai padaryti, ypač kai pamačiau, kaip tos kapinės atrodo”, - palikus Igarką ir netoli jos įsikūrusią “Misija Sibiras” stovyklą kalbėjo ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas. Jis apie kapines turėjo informacijos iš tremtinių pasakojimų, senų nuotraukų. “Žinojau, kad kapinių situacija ir padėtis yra prasta, bet nesitikėjau, kad tokia prasta bus. Pamatęs kapines supratau, kad bus sudėtinga čia mums. Tikrai buvo nelengva: buvo kas pirmas dienas dirbo, dirbo, o vėliau neliko jėgų, trūko poilsio. Žmonės tikriausiai nėra pripratę prie tiek daug fizinio darbo. Visai kita yra dirbti sunkiai vieną ar pora dienų, o čia viskas užsitęsė savaitę”, - tęsė A. Fokas.

Ekspedicijos vadovas džiaugėsi, kad per savaitę pavyko pasiekti gerų rezultatų kapinėse ir pastatyti net devynis kryžius. “Svarbu, kad šitos kapinės nebūtų pamirštos. Gerai būtų jei po kokių penkerių metų ar kažkada, atvyktų kita ekspedicija, kuri prisidėtų prie kapinių valymo”, - pastebėjo A. Fokas.

Paskutinėmis kapinių tvarkymo dienomis projekto dalyviams teko padirbėti ir naktimis. Skubėti ir dirbti baltosiomis naktimis teko dėl to, kad pavėluotai atkeliavo mediena. Devyni kryžiai Igarkos lietuvių tremtinių kapinėse buvo pagaminti iš maumedžio.

Koordinatės
65.644435, 86.136285
Dalyviai
 • Arnoldas Fokas
  Ekspedicijos vadovas
 • Andrius Tapinas
  Žurnalistas, 39m.
 • Airida Narkutė
  Gydytoja, 26m.
 • Arnas Zmitra
  Studentas, 23m.
 • Ingrida Meškinytė
  ŠMM specialistė, 26m.
 • Justina Bezaraitė
  Redaktorė, 26m.
 • Karolina Tamašauskaitė
  Neries regioninio parko direkcijos specialistė, 26m.
 • Karolis Žemaitis
  Projektų vadovas, 23m.
 • Krista Sabaitytė
  Direktorės pavaduotoja, 24m.
 • Lukas Jankūnas
  Studentas, 22m.
 • Lukas Paltanavičius
  Agronomas konsultantas, 21m.
 • Martynas Grašys
  Operatorius, 30m.
 • Monika Lukoševičiūtė
  Moksleivė, 18m.
 • Simonas Jazavita
  Istorikas, 25m.
 • Ugnė Karaliūnaitė
  Žurnalistė, 31m.
 • Vaidotas Steponavičius
  Mokytojas, 25m.
Fotogalerija
Filmas