06.14 – jau aštuntąjį kartą pakvietė visus įgarsinti tremtinių skaudžius likimus
06.14 – jau aštuntąjį kartą pakvietė visus įgarsinti tremtinių skaudžius likimus

06.14 – jau aštuntąjį kartą pakvietė visus įgarsinti tremtinių skaudžius likimus

2023 metų birželio 14-ąją atsinaujinusi tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų išsaugojimo akcija „Atminties neištremsi“ aštuntąjį kartą kvietė įgarsinti po Sibirą ir kitas vietas išbarstytus dėl laisvės kovojusių mūsų artimųjų likimus.

Akcija vyko Vilniuje ir kitose 9 šalies savivaldybėse: Klaipėdoje, Raseiniuose, Kaune, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Prienuose, Šilalėje, Kėdainiuose. Akcijos metu buvo perskaityta 150 tūkst. vardų, pavardžių ir likimų.

Prie akcijos prisijungė ir diplomatinės atstovybės: LR generalinis konsulatas Niujorke, LR generalinis konsulatas Los Andžele, LR ambasada Didžiojoje Britanijoje, LR ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tremtinių likimai buvo įgarsinami ir dvejose užsienio lietuvių bendruomenėse Tokijuje bei Vokietijoje.

43 mokyklos akciją vykdė pamokų metu arba organizavo atskirus renginius ištremtų asmenų pagerbimui.

Kartu vyko nuotoliniai skaitymai, įtraukę norinčius prisidėti prie akcijos iš bet kurio pasaulio kampelio. Juos organizuoti padėjo Pasaulio jaunimo organizacijų sąjunga bei Pasaulio lietuvių studentų organizacija.

Socialiniuose tinkluose žinia apie vykstančią akciją pasiekė 74 145 vartotojų, YouTube platformoje pritraukė 49,3 tūkst. žiūrovų. Renginys buvo viešinamas naujienų portaluose lrytas.lt, delfi.lt, lrt.lt, LRT televizijoje, LRT radijuje bei LRT Opus.

Akciją finansavo Vilniaus m. savivaldybė, LR Vyriausybės kanceliarija, LR Kultūros ministerija, LR Krašto apsaugos ministerija.