Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
Katedros varpinė šiąnakt nusidažė Trispalve: prisimenama prie 80 metų ištremtus tautiečius

Vėlyvą birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos – vakarą Vilniaus katedros varpinė nusidažė Trispalve ir atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ simboliu – liepos žiedu. Taip šalyje minimos 80-osios masinių lietuvių tautos areštų ir trėmimų metinės.

Šiemet tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ organizatoriai – projektas „Misija Sibiras“ – iniciatyvą įprasmino liepos žiedu. Jis simbolizuoja prieš 80 metų 1941-aisiais birželio 14 d. prasidėjusius lietuvių trėmimus. Pasak organizatorių, būtent tuo metu šalyje pradėjo žydėti liepos, tad tai tapo vienu iš paskutinių tėvynės vaizdinių, kuriuos į tolimąjį Sibirą išsivežė tremtiniai. Šis simbolis šiąnakt papuošė ir Vilniaus katedros varpinę.

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai kviečia vilniečius ir miesto svečius praeiti pro Katedros aikštę ir mintyse prisiminti tuos, kurie buvo ištremti.

„Jau antrus metus iš eilės vilniečiams ir miesto svečiams primename apie Gedulo ir vilties dieną liepos žiedu ant Vilniaus Katedros varpinės bokšto. Tuo stengiamės, kad ta sekundė važiuojant pro šalį paskatintų pasidomėti, prisiminti ir įprasminti šią dieną tomis formomis, kurios yra priimtinos kiekvienam. Juk ši diena yra ne vien apie gedulą, bet ir viltį bei ryžtą žydėti“, – sako projekto „Misija Sibiras“, organizuojančio akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Šiemet šeštus metus iš eilės organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ metu siekiama įgarsinti daugiau negu 40 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų juos perskaitant gyvų bei virtualių skaitymų metu. Akciją tiesiogiai stebėti galima platformoje www.birzelio14.lt iki birželio 15-osios 12 val.

Skaičiuojama, jog nuo sovietų represijų nukentėjo beveik 300 000 šalies gyventojų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus. Dalies iš jų likimai nėra žinomi iki šiol.