Minint Gedulo ir vilties dieną jaunimas kviečia įprasminti tremtinių atminimą
Minint Gedulo ir vilties dieną jaunimas kviečia įprasminti tremtinių atminimą

Minint Gedulo ir vilties dieną jaunimas kviečia įprasminti tremtinių atminimą

1941-ųjų birželio 14-osios rytą prasidėję SSRS vykdyti lietuvių trėmimai į Sibirą išardė tūkstančius šeimų ir atvėrė žaizdą Lietuvos istorijoje. Dar šiandien didelė dalis visuomenės šį laikotarpį prisimena su giliu skausmu.

Trėmimai buvo vykdomi prieš įvairių sluoksnių nekaltus žmones – daugiausiai inteligentus. Skaičiuojama, kad nuo sovietų represijų nukentėjo daugiau nei 300 tūkst. mūsų tautiečių, patyrusių tremtį ir kalinimus.

Birželio 14-ąją, visoje Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba kviečia pagerbti nuo sovietų režimo nukentėjusius mūsų tautiečius.

Jau devintąjį kartą Lietuvoje organizuojama projekto „Misija Sibiras“ inicijuota tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymų akcija „06.14. Atminties neištremsi“. Šiemet skaitymai vyks 25-iose Lietuvos savivaldybėse ir užsienio lietuvių bendruomenėse, apie žiaurų trėmimų laikotarpį šalies mokyklose bus vedamos specialios pamokos.

Kiekvienas gali prisidėti prie istorijos saugojimo akcijos metu įgarsinant skaitymų knygoje parašytus likimus (grįžo / negrįžo / likimas nežinomas). Skaitymo vietų sąrašą galite rasti čia: https://misijasibiras.lt/atmintiesneistremsi/

„06.14. Atminties neištremsi“ – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos organizuojama pilietinė tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymų akcija. Akcijos metu per 24 valandas visi norintys išreikšti pagarbą ir įamžinti iš Lietuvos į Sibirą ir kitas vietas ištremtus Lietuvos gyventojus gali prie to prisidėti įgarsinant represuotų asmenų vardus, pavardes ir likimus.