Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
„Misija Sibiras“ kviečia surasti lietuvius, negrįžusius iš kalinimų Kazachstane

„Misija Sibiras“, vasario 7 d. pristatysiantis režisieriaus Luko Pačkausko dokumentinį filmą „Misija Sibiras’18. Surasti savus” skelbia visus lietuvius, kurių kapai buvo rasti ir sutvarkyti ekspedicijos Kazachstane metu.

Surastų lietuvių kapų inventorizavimo darbai, užtrukę kelis mėnesius, šiandien yra prieinami adresu www.misijasibiras.lt, kur kiekvienas paieškos sistemoje gali patikrinti, ar ekspedicijos dalyviams pavyko rasti ir jų giminaičių kapus.

„Misija Sibiras’18. Surasti savus” – pats filmo pavadinimas simbolizuoja, jog bekraštėse Kazachstano stepėse komanda ieškojo lietuvių, taip ir negrįžusių namo. Filme neįmanoma papasakoti kiekvieno surasto kapo istorijos, todėl sukūrėme sistemą, kurioje kiekvienas turintis informacijos, apie savo artimuosius Kazachstane, gali patikrinti, ar komanda neprisilietė ir prie jų šeimos istorijos. Labai dažnai žmonės žino, jog jų artimieji kalėjo Kazachstane, tačiau neturi informacijos apie tikslias kapines, o kartais net ir žinant kapinių pavadinimą dėl jų milžiniško ploto surasti konkretų kapą yra neįmanoma“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Filmo kūrėjas Lukas Pačkauskas neslepia, jog dokumentiniame filme žiūrovai išvys vaizdus, kurie atmintyje gali įstrigti ilgam. Jis teigia, jog filmo kūrimo procesas buvo nemenkas iššūkis. „Kuriant 2018 metų ekspedicijos dokumentinį filmą reikėjo daug kartų lipti per save. Mes lankėmės tose Kazachstano vietose, kurias protu sunku suvokti. Buvo daugybė kartų, kai norėjau padėti kamerą, nes nebežinojau, ar dar galiu fiksuoti tuos vaizdus, bet tada supranti, jog visa tai turi pamatyti ne vien 24 žmonės iš „Misija Sibiras‘18” komandos – tai turi pamatyti visi”.

Per 13 projekto gyvavimo metų „Misija Sibiras“ pristatė 11 dokumentinių filmų, bet organizatoriai teigia, jog šis smarkiai skirsis nuo ankstesniųjų. „Kazachstano vaizdai, vietos, kuriose dirbo ekspedicija nuo Sibiro skiriasi kaip diena ir naktis. Ne vienas 2018 m. ekspedicijos dalyvis sakė, kad ta aplinka būtų tinkama filmuoti dar vieną filmo „Pašėlęs Maksas“ dalį. Todėl ir emocijos, kurios atsispindi filme yra kitokios nei įprasta“, – sako L. Pačkauskas.

2018 m. „Misija Sibiras‘18” ekspedicija ieškojo ir tvarkė lietuvių kapus Karagandos, Balchašo ir Žezkazgano apylinkėse esančiose lagerių teritorijose. Iš viso pavyko rasti beveik 200 antkapių su lietuviškais vardais ir pavardėmis. Organizatoriai pabrėžia, jog savo artimųjų ieškosiantys atsižvelgtų į tai, jog didžioji dalis lietuviškų pavardžių yra parašyta kirilica – rusiška abėcėle, todėl jas verčiant galėjo atsirasti netikslumų. Taip pat dalis vardų ar pavardžių gali būti surusinti. Sistema pasiekiama čia.