Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
Paprasti žingsniai, kaip išsaugoti mūsų istoriją gyvą Gedulo ir vilties dieną

Visai Lietuvai minint 80-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, žyminčias 1941 m. birželio 14 d. prasidėjusius masinius gyventojų areštus ir trėmimus, 11.59 val. šalyje skelbiama Visuotinė tylos minutė.

Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų metu nukentėjo daugiau nei 300 000 Lietuvos gyventojų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus. Būtent todėl projektas „Misija Sibiras“ kviečia gyventojus jungtis jau į tradiciją tapusią Visuotinę tylos minutę, kuri kartu tampa masine ir vienijančia tautiečius iniciatyva ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje.

Prie Visuotinės tylos minutės iniciatyvos gali prisijungti kiekvienas. Jos metu lietuviai visame pasaulyje savo namuose, darbovietėse, organizacijose kviečiami minutei sustoti ir taip pagerbti į tėvynę iš tremties nebesugrįžusius ir visus, nuo sovietų represijų nukentėjusius, tautiečius.

Birželio 14-ąją tylos minutės tradiciją siekiama paversti vieningiausia Visuotine tylos minute Lietuvoje ir tokiu būdu sugrąžinti tūkstančius tautiečių į gimtinę. Prie iniciatyvos prisijungia Lietuvos ugdymo įstaigos, bendruomenės, valstybinės institucijos, žiniasklaidos priemonės.

„Visuotinė tylos minutė – tai vos akimirka, per kurią galime prisiminti tautiečius, kurie taip ir negrįžo iš tremties ir kalinimų, ir sugrąžinti juos į tėvynę bent mintimis. Ši iniciatyva tikrai vienas paprasčiausių būdų, kaip prie Gedulo ir vilties dienos prisidėti kiekvienam. Minutei išjungti muziką automobilyje, atsitraukti nuo socialinių tinklų ar elektroninio pašto gali kiekvienas.“, – teigia „Misija Sibiras“ projekto vadovė Aistė Eidukaitytė.

Po Visuotinės tylos minutės Lietuviai iš viso pasaulio jungsis į virtualią tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymų akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Gyvai vykstantys skaitymai organizuojami Aukų gatvės skersgatvyje šalia Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius). Tiek virtualūs, tiek gyvieji skaitymai prasidės 13 val. ir truks parą laiko. Akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ tiesiogiai galima stebėti platformoje www.birzelio14.lt, naujienų portale DELFI ir projekto „Misija Sibiras“  socialiniuose tinkluose.