Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
Skelbiame bandomojo žygio dalyvius!

Šiemet projektas „Misija Sibirassulaukė rekordinio skaičiaus – 967 – atrankos anketų, o šiandien skelbia bandomojo žygio dalyvių sąrašą.Taip pradedamas antrasis atrankos etapą į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją. Šiemet į gegužės 26–27 d. vyksiantį bandomąjį žygį pakviesta daugiau nei 80 kandidatų, pildžiusių atrankos anketas.

Organizatoriai teigia, kad dalyvius atrinkti buvo kaip niekada sudėtinga, nes visi kandidatai buvo be galo motyvuoti ir ryžtingi. Norint patekti į ekspediciją jiems reiks įveikti bene pusės šimto kilometrų bandomąjį žygį, kurio metu stengiamasi sukurti sąlygas, primenančias Sibirą. Žygio dalyviams teks keliauti Lietuvos miškais, pelkėmis, , upių pakrantėmis.  Po šio etapo bus suformuotos dvi galutinės ekspedicijos komandos, kurios išvyks liepos 17 d., o tremties vietas Sibire tvarkys keliaudami skirtingais maršrutais.

„Džiaugiamės, kad kasmet sulaukiame ne vien didesnio dalyvių skaičiaus, bet ir sugebame pritraukti unikalius žmones, kurie nori tapti šios didelės bendruomenės dalimi ilgesniam laikui. Dauguma pildžiusių anketas pademonstravo savo didžiulę motyvaciją, todėl atrankos procesas buvo itin sudėtingas. Vis dėlto, labai svarbu, jog dalyviai „Misija Sibiras“ suvoktų ne kaip 2 savaites Sibire, bet kaip misiją, kurios svarbiausia dalis vyksta Lietuvoje“, – sako projekto vadovė Raminta Kėželytė.

Planuojama, kad šiemet ekspedicija kapines tvarkys Krasnojarsko krašto Abano, Bogučianų, Kansko, Nižnij Ingašo, Motygino bei Užuro rajonuose.Sudėjus bendrą šių rajonų plotą jis gerokai viršija Lietuvos teritoriją, skaičiuojama, jog į Krasnojarską sovietų represijų metu buvo ištremta bene daugiausiai žmonių – 40 000.

Ilgametis bandomųjų žygių organizatorius bei ekspedicijų vadovas Arnoldas Fokas atrinktiems dalyviams pataria būti ryžtingiems ir neapkrauti saves nereikalingais daiktais. „Žygis niekuomet nebus sunkus, jeigu jam tinkamai pasiruoši. Tai nėra varžybos, stengiantis žygiuoti greičiau ar nueiti daugiau nei kiti – čia svarbiausia darkart įrodyti savo motyvaciją ir „Misija Sibiras‘18” ekspedicijos dalyvio marškinėliai bus garanuoti“, – teigia A. Fokas.

„Misija Sibiras“ projekto organizatoriai sveikina visus, įveikusius pirmąjį atrankos etapą, bei skelbia dalyvių, kurių lauks bandomajame žygyje, sąrašą:

Agnė Goldbergaitė

Aistė Pociūtė

Akvilė Vžesniauskaitė

Antanas Urbonas

Anželika Keršinskienė

Artūras Juzėnas

Artūras Leitzinger

Benas Aldakauskas

Darijuš Malinovski

Domas Miciulevičius

Domas Zenkevičius

Dominyka Kaušaitė

Dominyka Ruzgaitė

Dominykas Stankevičius

Donatas Bielkauskas

Donatas Navakas

Dovydas Mačiulis

Dovydas Verikas

Edmundas Malčius

Eglė Kotovičiūtė

Elina Kondraščenko

Emilija Ruškytė

Emilija Izabelė Adomaitytė

Enija Davidonytė

Evaldas Čerkesas

Evelina Barkauskaitė

Evelina Montvilaitė

Evelina Vilčinskaitė

Gailė Jaruševičiūtė

Gerda Šareikaitė

Giedrė Lingytė

Giedrius Girdvainis

Gintarė Bakūnaitė

Gintarė Macenytė

Grėtė Gražulytė

Gytis Račkauskas

Ieva Jankauskienė

Ieva Kaknevičiūtė

Ieva Matonytė

Ignas Vaičaitis

Inga Mitunevičiūtė

Irma Vilutytė

Juras Pratusevičius

Jurga Radzevičiūtė

Justina Čerkutė

Justina Šveikytė

Justinas Balčiūnas

Karolis Kubilius

Kęstutis Mackelis

Kristijonas Povylius

Kristina Lasienė

Lina Puišytė

Linas Frančiakas

Lukas Klusis

Lukas Pačkauskas

Mantas Jukna

Marijus Štilinis

Marius Dovidauskas

Martynas Norkevičius

Matas Tolušis

Medeinė Mickevičiūtė

Mintarė Varanavičiūtė

Modestas Pocius

Monika Kaškauskaitė

Paula Jančiauskaitė

Petras Bevz

Pijus Grigaliūnas

Raminta Uselytė

Rasa Grigaityte

Regina Kavaliauskaitė

Rimantas Laučius

Roberta Budnikaitė

Rokas Šarkus

Rūta Girnytė

Sandra Gerdauskaitė

Simonas Storpirštis

Tomas Vaitkūnas

Vaida Utkaitė

Vaidotas Kazlauskas

Vaiva Frančiakaitė

Veronika Orlova

Viktorija Šiukščiūtė

Viltė Ambrazaitytė

Vladas Burokas

Vytas Virbickas

Vytis Zavackas

Žydrūnė Rukuižaitė

Kiekviena auka Sibire padeda nueiti ir nuveikti daugiau. Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti aukojimo portale aukok.lt arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.