Čikagoje atidaryta „Misija Sibiras“ paroda
Čikagoje atidaryta „Misija Sibiras“ paroda

Čikagoje atidaryta „Misija Sibiras“ paroda

Šiemet 15-iolikos metų jubiliejų švenčiantis projektas „Misija Sibiras“ Amerikoje organizuoja ne tik susitikimus su lietuviais, bet ir atidaro visų metų ekspedicijų akimirkas įamžinusią parodą. Čikagos Lietuvių dailės muziejaus galerijoje „Siela“ vasario 16-osios išvakarėse atsidariusi paroda kvies vietos lietuvius prisiminti trėmimų istoriją ir susipažinti su istorijomis, parsivežtomis iš ekspedicijų.

Kasmet pasibaigus ekspedicijoms projektas „Misija Sibiras“ pradeda įgyvendinti pagrindinę savo misiją – dalintis Sibire ir kitose lietuvių tremties bei kalinimo vietose patirtais išgyvenimais. Tam nuo projekto pradžios suorganizuota šimtai parodų, sukurta dešimtys dokumentinių filmų, įgyvendinta tūkstančiai susitikimų su lietuviais visame pasaulyje. Dvejus metus iš eilės į galutines ekspedicijų komandas patenka ir JAV lietuvių jaunimo atstovai. 2018 m. į ekspediciją Kazachstane išvyko Enija Davidonytė iš Merilando, o 2019 m. į ekspediciją iškeliavo Marija Čyvaitė iš Čikagos. Tai yra tik dalis veiklų, kuriomis stengiamasi parodyti, jog vienas stipriausių faktorių, jungiančių lietuvius skirtingose šalyse, yra bendra tautos istorija.

Parodą Čikagoje įgyvendinti padėjęs nepriklausomos draudimo agentūros „Goodwill Financial“ vadovas Vytas Skapcevičius džiaugiasi, kad tokie vietos renginiai išauga į tarptautinį lygmenį ir taip jungia lietuvius abipus Atlanto.

„Matome prasmę prisidėti prie mūsų istorijos išsaugojimo, nes tai yra svarbu, ypač mums, lietuviams, gyvenantiems už Atlanto. O prisidėti geriausia ne žodžiais, bet darbais, todėl ir ėmėmės iniciatyvos įgyvendinti „Misija Sibiras“ parodą Čikagoje bei esame pasirengę padengti būsimos ekspedicijos Amerikos lietuvio kelionės išlaidas. Manau, kad tiems lietuviams, kurie gimė svetur, galimybė prisiliesti prie tremties istorijos savomis rankomis yra dar svarbesnė nei tiems, kurie gyvena Lietuvoje“, – sako V. Skapcevičius.

Parodos atidarymo metu buvo paskelbta žinia, jog „Goodwill Financial“ šiemet yra pasirengę finansuoti Amerikos lietuvio, atrinkto į 2020 m. ekspediciją, kelionę į Sibirą, o tai, pasak organizatorių, tik dar labiau įtvirtins „Misija Sibiras“ skleidžiamą žinią Šiaurės Amerikoje.

Parodos atidarymą, lietuvių iš užsienio dalyvavimą ekspedicijoje ir panašias bendradarbiavimo veiklas projekto vadovė Aistė Eidukaitytė įvardija, kaip vienas svarbiausių projekte, nes tai, pasak vadovės, padeda statyti tiltus ir sujungti lietuvius visame pasaulyje.

„Paskutiniais metais itin daug dėmesio skiriame Pasaulio lietuvių bendruomenėms, nes būtent bendra istorija yra tai, kas mus jungia visame pasaulyje. Lankome ir pasakojame apie ekspedicijas lietuvių bendruomenėse visame pasaulyje, 2019 m. jau antrus metus iš eilės į ekspedicijos komandą pateko Amerikos lietuvių jaunimo atstovas – visa tai yra tiltai, kuriuos tiesiame tarp lietuvių, nepaisant to, kur jie bebūtų. Parodos atidarymas Čikagoje yra dar viena priemonė, kuri su partnerių pagalba, leidžia paskleisti žinią apie istorijos išsaugojimą dar plačiau. Kartu tai yra ir ženklas, kad „Misija Sibiras“ yra reikalingas ne vien Lietuvoje, bet ir už Atlanto“, – sako A. Eidukaitytė.

Čikagoje paroda veiks Lietuvių dailės muziejaus galerijoje „Siela“, Pasaulio lietuvių centre (14911 127th St., Lemont, IL 60439) iki kovo 13 dienos. Vėliau planuojama parodą eksponuoti kitose lietuvių bendruomenėse. Amerikos lietuviai, norintys, jog paroda pasiektų ir jų bendruomenės centrą, kviečiami susisiekti su projekto organizatoriais el. paštu [email protected]. „Misija Sibiras“ organizatoriai taip pat primena, kad visi norintys paaukoti projektui ir „Misija Sibiras‘20“ ekspedicijai tai gali padaryti platformoje „Paypal“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *