Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
„Misija Sibiras‘17“ ekspedicija sukvietė į filmo premjerą

Vasario 22 d. vakarą kino teatre „Pasaka“ nenustojo skambėti lietuviškos dainos, kurias  pernai „Misija Sibiras’17“ ekspedicija parsivežė iš Irkutsko. Taip tradiciškai po ekspedicijos praėjus keletui mėnesių buvo pristatytas dokumentinis filmas „Misija Sibiras’17 – dainuojanti ekspedicija“.

Pilnoje žiūrovų salėje ekspedicijos dalyviai pasirodė su kuprinėmis taip bent trumpam sugrįždami į 2 savaites trukusią ekspediciją Irkutsko srityje. Šiemet čia esančiuose Tulūno ir Nižneudisnko rajonuose buvo sutvarkytos 9 lietuvių kapinės, kuriose iškilo ir 9 nauji, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puošti kryžiai.

Projekto „Misija Sibiras“ Patarėjų tarybos pirmininkas, buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas džiaugėsi, kad projektas tradiciškai visus surenka į vieną šeimą. „Projektas yra universitetas, į kurį sudėtingiausia patekti, ir emocija, kurios gyvenime pamiršti neįmanoma. Net ir aš šiandien atėjau su tais pačiais žygio batais, su kuriais buvau Sibire“, – juokavo jis.

„Mano šeimą, kaip ir tikriausiai daugelį iš čia esančių, taip pat palietė tremtis. Matydama, ką daro šie jauni žmonės tikiuosi, kad ateityje vienas iš trijų mano sūnų taip pat sudalyvaus atrankoje“, – filmo premjeroje sakė UAB „Vilniaus prekyba“ – ilgametės projekto partnerės – direktorė Elena Aleknavičienė.

Šiemet filmo režisiere tapo abiturientė Emilė Jasulevičiūtė, kuriai teko sudėtinga užduotis: ne vien tvarkyti kapines kartu su komanda, bet ir būti svarbiausių įvykių centre bei viską užfiksuoti. „Aš esu dėkinga, kad man buvo patikėta tokia didžiulė atsakomybė. Būdama abiturientė sužinojau, kad ne vien vykstu į Sibirą, bet ir turėsiu viską filmuoti. Tai buvo pati sudėtingiausia tokia svarbi užduotis“, – kalbėjo E. Jasulevičiūtė.

„Dokumentinis filmas yra vienas laukiamiausių įvykių po ekspedicijos, nes jo metu visi: tiek žiūrovai, tiek patys ekspedicijos dalyviai, valandai laiko nusikelia į Sibirą. Filmo metu kiekvienas yra šios ekspedicijos dalis, bet dar svarbiau, kad po jo likusios emocijos dažnai paskatina dalyvauti kitų metų atrankoje, prisijungti prie „Misija Sibiras“ bendruomenės, pasidomėti savo šeimos istorija. Būtent todėl po premjeros filmą stengsimės skleisti kuo plačiau: dalinsimės juo su mokyklomis, rengsime peržiūras kituose Lietuvos miestuose, stengsimės išversti į kuo daugiau užsienio kalbų“, – sakė projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė.

Filmas netrukus bus prieinamas visiems, norintiems susipažinti su 2017 m. ekspedicijoje nuveiktais darbais.