Rekordinis „Misija Sibiras‘18” atrankos anketų skaičius
Rekordinis „Misija Sibiras‘18” atrankos anketų skaičius

Rekordinis „Misija Sibiras‘18” atrankos anketų skaičius

Po viena para pratęstos „Misija Sibiras‘18” atrankos organizatoriai sulaukė rekordinio atrankos anketų skaičiaus. Šiemet ekspedicijoje dalyvauti panoro 967žmonės, norintys prisidėti prie „Misija Sibiras“ bendruomenės ir gyvosios istorijos išsaugojimo.

Anketa yra pirmasis atrankos etapas, po kurio atrinkti dalyviai gegužės 26-27 d. žygiuos bandomajame žygyje, kur išbandys ne vien savo fizines jėgas, sąlygas, primenančias Sibirą, bet ir pademonstruos savo komandinius įgūdžius. Po šio etapo paaiškės galutinės ekspedicijų komandos.

Šiemet „Misija Sibiras‘18” ekspedicija keliaus į 36 kartus už Lietuvą didesnį Krasnojarsko kraštą, kur tremties laikotarpiu buvo priversti išvykti 40 000 tremtinių. Skaičiuojama, jog į Krasnojarsko kraštą buvo ištremta bene daugiausia tremtinių, todėl kapinių skaičiumi šis regionas yra vienas didžiausių. 2014 m. šiame krašte lankėsi „Misija Sibiras‘14” ekspedicija, kuri tvarkė Jeniseisko ir Kazačinsko rajonuose esančias kapines, o šiemet „Misija Sibiras‘18”  ekspedicijų komandų maršrutai dėliojami Abano, Bogučianų, Kansko, Nižnij Ingašo, Motygino, Užuro rajonuose.

„Krasnojarsko kraštas yra nesuvokiamo dydžio, darbų jame bus dar ne vienai ekspedicijai. Vienos ekspedicijos metu pavyksta sutvarkyti maždaug 10 kapinių, todėl šiemet išvyksiančios 2 ekspedicijos komandos yra reikšmingas žingsnis. Kapines naikina audros, gaisrai ir gaivališka Sibiro gamta. Būtent dėl to labai svarbu jas prikelti kaip galima greičiau“, –  teigia ilgametis ekspedicijų vadovas A. Fokas.

Organizatoriai teigia, jog ruošiantis ekspedicijai itin svarbu gauti kuo daugiau informacijos iš rajonuose, į kuriuos planuojama vykti, gyvenusių tremtinių ar jų giminaičių. „Nei viena ekspedicija negalėtų išvykti be visuomenės palaikymo – ne vien finansinio, bet ir moralinio. Paskelbę tikslesnes vietas, kurias šiemet lankysime, daug bendraujame su pačiais tremtiniais, kurie galėtų padėti atrasti kapines bei Sibire tebegyvenančius lietuvius. Būtent todėl kiekviena su mumis pasidalinti istorija, susijusi su rajonais, į kuriuos šiemet vyksime, yra be galo reikšminga“, – sako projekto vadovė Raminta Kėželytė. Visi, turintys informacijos apie šiemet planuojamas aplankyti Krasnojarsko krašto vietas, kviečiami susisiekti el. paštu [email protected]

Ekspedicijos komandoms kiekviena auka padeda nueiti ir nuveikti daugiau. Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti gali aukojimo portale aukok.lt arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *