Ekspedicija į Krasnojarsko kraštą, talpinantį net 36 Lietuvas, buvo viena ekstremaliausių. Per 14 projekto dienų įveikėme bekraštes taigas, karštį, galingą audrą, sraunią Jenisiejaus upę bei kopėme stačiais šlaitais, nešantis 20 ir daugiau kilogramų sveriančias kuprines.
Ekspedicijos dalyviai aplankė ir sutvarkė šias vietas: Zyrianka, Jeniseiskas, Strelka, Savinas, Zacharovka, Mamotovas, Piskunovka, Lesosibirskas Atstumas nuo Vilniaus – 5 091 km. Vietos žmonių skaičius – 2,828,187. Lietuvių tremtinių skaičius – daugiau nei 40 000.
Gali susidaryti įspūdis, kad ekspedicijos į Krasnojarsko kraštą vyksta labai dažnai, tačiau reikia suprasti, kad tai antras pagal dydį Rusijos Federacijos administracinis vienetas, apimantis 2,3 mln. kvadratinių kilometrų plotą, kas sudarytų net 36 Lietuvas! Kita priežastis, kad į šį kraštą buvo ištremta bene daugiausiai tremtinių, todėl ir kapinių skaičiumi šis regionas vienas didžiausių. 1989 m. Krasnojarske gyveno maždaug 20 tūkst. lietuvių, šiuo metu jų likę vos keli tūkstančiai.
Pirmi trėmimai į šį kraštą iš Lietuvos prasidėjo 1941 m., o 1948-aisiais vienu metu į Krasnojarską atitremta beveik 21 tūkst. lietuvių, vien Jenisesko ir Kazčinsko rajonuose apgyvendinta po 3 tūkst. mūsų tautiečių.
2014 m. ekspedicija buvo viena ekstremaliausių. Per 14 projekto dienų komandai teko įveikti bekraštes taigas, karštį, galingą audrą, sraunią Jenisiejaus upę bei kopti stačiais šlaitais, nešantis 20 ir daugiau kilogramų sveriančias kuprines. Dalyvių pasiryžimas buvo milžiniškas. Jie nukeliavo per 11 tūkst. kilometrų, aplankė ir sutvarkė 9 lietuvių amžinojo poilsio vietas: po dvejas kapines Lesosibirske, Jeniseiske, Zyriankoje, Strelkoje, Savine, Zacharovkoje, Mamotove ir Piskunovkoje. Kartu su vietiniais lietuviais pagamino ir pastatė 4 kryžius, skirtus mūsų tautiečiams atminti.