Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
Kviečiame jungtis prie Visuotinės tylos minutės

Šiemet birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – visa Lietuva minės 78-ąsias trėmimų pradžios metines. Siekiant pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo sovietų okupacijos metu patirtų represijų, šią dieną 11 val. 59 min. Lietuvoje jau trečią kartą bus skelbiama Visuotinė tylos minutė.

Skaičiuojama, jog nuo sovietų represijų nukentėjo daugiau nei 300 000 Lietuvos gyventojų, kurie patyrė tremtį ar kalinimus.

„Viena minutė iš pirmo žvilgsnio atrodo labai trumpas laiko tarpas, per kurį nespėjame nuveikti didelių darbų, bet jeigu susivienytų visa šalis per šią minutę prisiliestume prie kelių šimtų tūkstančių tautiečių likimų, o tai yra milžiniškas darbas. Visuotinė tylos minutė gali tapti masiškiausia minėjimo forma – tereikia pradėti nuo savo aplinkos. Įtraukti į Visuotinę tylos minutę savo kolegas darbovietėse, šeimos narius, klasiokus ir tokiu būdu sukurti vieningiausią tylą, kokia kada nors buvo Lietuvoje“, – apie iniciatyvą sako „Misija Sibiras“ projekto vadovė Aistė Eidukaitytė.

Bene masiškiausiai tylos minutė yra minima Izraelyje, kuomet per Europos žydų katastrofos ir didvyriškumo dieną – nacionalinę gedulo dieną, kurios metu pagerbiamos Holokausto aukos – tuo pačiu laiku visoje šalyje kaukia sirenos, vėliau sustoja visas transportas, savo veiklą trumpam sustabdo įmonės ir įstaigos.

„Mūsų ilgalaikis tikslas yra sukurti tokią tylos minutę, apie kurią žinotų visa Lietuva ir niekam nekiltų klausimų, kodėl viskas nutilo. Tai privalo tapti nauja Gedulo ir vilties dienos tradicija“, – teigia A. Eidukaitytė.

Prie Visuotinės tylos minutės jau dabar aktyviai jungiasi Lietuvos ugdymo įstaigos, valstybinės institucijos, verslo įmonės, žiniasklaidos priemonės. Minutei laiko muzika bus išjungiama visose Lietuvoje esančiose parduotuvėse „Maxima“, „Ermitažas“, „Eurovaistinė“ bei prekybos centruose „Akropolis“, nutils daugelis radijo stočių, skaitytojus apie Visuotinę tylos minutę informuos naujienų portalas „DELFI“.

Prie Visuotinės tylos minutės prisijungti gali kiekvienas adresu www.tylosminute.lt, kur organizatoriai suteikia galimybę parsisiųsti ir informacinį Visuotinės tylos minutės garso įrašą.

Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto „Misija Sibiras“ gali prisidėti aukojimo portale aukok.lt.