Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2
Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė

Šiandien, Gedulo ir vilties dieną, minint 77-ąsias trėmimų pradžios metines, Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė, kurios metu 11 val. 59 min. visi raginami trumpam sustoti, kad ir kur bebūtų.

Skaičiuojama, jog sovietų represijos metu deportuota daugiau nei 300 000 Lietuvos gyventojų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus. Būtent todėl projektas „Misija Sibiras“ antrus metus iš eilės inicijuoja Visuotinę tylos minutę, kuri būtų masiškesnė ir suvienytų daugiau tautiečių nei įprastinės tylos minutės minėjimuose.

„Tylos minutės dažnai siejamos su renginiais mokyklose, miestų aikštėse ar kultūros centruose, tačiau tai gali tapti masišku reiškiniu, jeigu kiekvienas nebijos minutei atsitraukti nuo savo darbų ir pabūti su savo mintimis. Nebūtina dalyvauti minėjime, kad prisimintume savo šalies istoriją – tai birželio 14-ąją galime daryti darbovietėse, viešajame transporte, paskaitose – tereikia skirti vieną minutę“, – sako „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė.

Prie Visuotinės tylos minutės prisijungia ne vien Lietuvos bendruomenės, bet ir verslas. Pavyzdžiui, lietuviško verslo grupė „Vilniaus prekyba“ antrus metus Visuotinę tylos minutę mini išjungdama muziką visose Lietuvoje esančiose parduotuvėse „Maxima“, „Ermitažas“, „Eurovaistinė“ bei prekybos centruose „Akropolis“.

„Matome didelę prasmę prisidėti prie šios iniciatyvos, juk esame lietuviškas, nepriklausomybės pradžioje užgimęs verslas. Visuotinė tylos minutė – galimybė trumpam stabtelti, susitelkti ir pagerbti tremtinius. Atkreipti jaunų žmonių dėmesį, kad šiurpūs istorijos faktai nėra tik skaičiai vadovėliuose, o realios žmonių istorijos, skaudi mūsų šalies dalis. Mūsų tikslas – kad ši atminties iniciatyva pasiektų kuo daugiau žmonių, tame tarpe ir besilankančiuosius parduotuvėse, vaistinėse ar dirbančiuosius ofisuose“, – teigia „Vilniaus prekybos“ direktorius Marius Čatrauskas.

Visuotinės tylos minutės organizatoriai tikisi, jog kitais metais iniciatyva pasklis dar plačiau ir suvienys dar daugiau žmonių. Taip pat šią dieną nuo 13 val. 10-yje miestų startuoja tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymai, prie kurių prisidėti gali kiekvienas norintis. Daugiau informacijos www.misijasibiras.lt.