Pasikviesk į susitikimą

Šiais metais „Misija Sibiras‘19" ekspedicija išvyko į Kazachstano Respubliką, kur išsaugojo politinių kalinių atminimą Karagandos bei Ekibastūzo apylinkėse. Aplankėme 18 kapinių, kuriose suradome ir sutvarkėme beveik 130 lietuvių kapų, o mūsų istorijai svarbiose vietose palikome 3 memorialinius ženklus.

Per metus suorganizuojame daugiau nei 300 susitikimų, todėl atsakymas gali užtrukti, bet susisieksime ir suderinsime detales su kiekvienu, užpildžiusiu anketą.

Susitikimo dalyvių amžius ar grupės dydis yra neribojami, nurodykite preliminarų planą registracijos anketoje, ir mes pasiruošime susitikimui taip, kad įtrauktume bet kokią auditoriją!

Jeigu susitikimas yra renginio dalis, o renginio data nėra lanksti, prašome apie tai informuoti pastabose.

Jei turite unikalių pageidavimų arba klausimų, susisiekite su mumis telefonu +37069377292 arba el. paštu [email protected].


Siūloma data nr. 1
Siūloma data nr. 2




Dalyvauk ekspedicijoje

Džiaugiamės, kad nori tapti ekspedicijos dalimi! Šiemet atranka į ekspediciją baigėsi. Lauksime tavo anketos kitų metų pavasarį.

Ištark, išgirsk, išsaugok
Miestas
Laikas
Uždaryti
„Ištark, išgirsk, išsaugok“: norint perskaityti ištremtųjų vardus reikėtų 15 parų

Šiandien, Gedulo ir vilties dieną, 10-yje Lietuvos miestų startavo „Misija Sibiras“ atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Jos metu bus siekiama perskaityti 105 000 tremtinių ir politinių kalinių vardus, pavardes ir likimus.

Skaitymai nuo 13 val. vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje ir Jonavoje, o prie skaitymų pakylos jau driekiasi laukiančiųjų eilės. Organizatoriai pabrėžia, jog prie skaitymų bet kuriuo metu gali prisidėti kiekvienas norintis, o prie tribūnos laukia tiek patys mažiausieji, tiek senjorai, patys patyrę tremtį.

„Kai kuriems žmonėms ši akcija tapo nauja Gedulo ir vilties dienos paminėjimo forma. Daugybė Lietuvai svarbių datų yra pažymėtos tam tikrais renginiais: sausio 13-osios laužai ar himno giedojimas liepos 6 d. Šiandien galime drąsiai sakyti, kad birželio 14-oji taip pat turi jautrią savo tradiciją, prie kurios šiemet prisideda ne vien sostinės, bet ir dar 9 miestų gyventojai bei svečiai. Sovietų represijų laikotarpių iš namų buvo išplėšta daugiau nei 300 000 žmonių, o norint garsiai ištarti jų vardus reikėtų 15 parų. Sujungdami net 10 miestų šiemet galime išsaugoti trečdalį šių žmonių vardų ir likimų, o tai yra didžiausias įrodymas, kad būdami vieningi galime labai daug“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė.

Skaitymai nepertraukiamai vyks iki pat rytojaus pietų, tačiau organizatoriai įspėja, kad skaitymų trukmė miestuose bus skirtinga: Alytuje, Mažeikiuose, Marijampolėje, Utenoje ir Jonavoje skaitymai tęsis maždaug iki 19 valandos, maždaug iki 01 valandos nakties prie skaitymų prisijungti bus galima Panevėžyje ir Šiauliuose, o Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skaitymai tęsis visą parą.

Prie skaitymų prisijungti galima: Vilniuje (Aukų g. 2A, šalia Genocido aukų muziejaus); Kaune (K. Donelaičio g. 64, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje) Klaipėdoje (Tiltų g. / H. Manto g., aikštėje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“) Šiauliuose (Vilniaus g. 213, šalia Šiaulių turizmo ir informacijos centro) Panevėžyje (Panevėžio Nepriklausomybės aikštėje); Alytuje (Sporto g. 14, prie Memorialo „Nurimęs varpas“); Marijampolėje (Stoties g. 2, šalia paminklo Tremčiai atminti ir Memorialinio vagono); Mažeikiuose (Naftininkų g. 13, šalia Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios); Jonavoje (Žeimių g. 15, prie Jonavos kultūros centro); Utenoje (Aušros g. 49, prie Utenos kultūros centro).

Kiekviena auka Sibire padeda nueiti ir nuveikti daugiau. Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti aukojimo portale aukok.lt arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.