Šiandien „Misija Sibiras“ organizatoriai informavo žiniasklaidą, jog atsirado reali tikimybė, jog šių metų ekspedicijai nepavyks pasiekti Sibiro ir įgyvendinti jau 12 metų vykstančios misijos. Organizatoriai jaudinasi, jog šiemet nepavyks gauti vizų iš Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje ir liepos 17-ąją išvykti į planuotą ekspediciją Krasnojarsko krašte.
Projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė teigia: „Šiandien Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovo buvome informuoti, kad vizos „Misija Sibiras’18“ komandai nebus išduotos. Nuo pat pirmųjų projekto veiklos metų su Rusijos Federacijos ambasada yra bendraujama nuolat. Gaila, kad atsirado tikimybė, jog „Misija Sibiras“ ekspedicija gali neįvykti, bet labai viliuosi, kad situacija pasikeis ir ekspedicija, kaip ir suplanuota, išvyks liepos 17 d. Iki numatytos ekspedicijos datos dar tikrai yra pakankamai laiko.“
Šiemet į Sibirą projektas planuoja išlydėti dvi ekspedicijų komandas, kurios savo misiją pradės tame pačiame taške Krasnojarsko krašte, bet vėliau išsiskirs ir pasuks skirtingais maršrutais. Planuojama, jog viena ekspedicijos komanda keliautų šiauriau, o kita – į pietų pusę. Tokiu būdu būtų galima sutvarkyti daugiau lietuvių kapaviečių, vienu metu išsaugoti daugiau sparčiai nykstančių mažesnių kapinaičių. Planuojama, jog į Sibirą išvyks 24 lietuviai.
Projekto organizatoriai teigia, jog „Misija Sibiras“ nėra susijęs su tam tikrais politiniais procesais, vykstančiais Lietuvoje ar Rusijoje. „Noriu pabrėžti, kad „Misija Sibiras“ nėra politinis projektas, kuris daro įtaką kitoms kapaviečių tvarkymo ir istorinės atminties iniciatyvoms Lietuvoje ar Rusijoje“, – teigia R. Kėželytė.
Projektas „Misija Sibiras“ yra Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas projektas, kurio metu iš Lietuvos vykstama į Sibirą ir kitas lietuvių tremties vietas, tvarkomos lietuvių kapinaitės, susitinkama su čia tebegyvenančiais lietuviais, o žinia vėliau dalinamasi Lietuvos ir pasaulio bendruomenėse. Projektas vyksta jau 12 metų, per kuriuos suorganizuota 16 ekspedicijų, sutvarkyta daugiau nei 150 kapinių, sutikta daugiau nei 60 lietuvių ar jų artimųjų, tebegyvenančių Sibire. Kasmet kone 1000 žmonių išreiškia susidomėjimą ir dalyvauja atrankoje į kiekvienų metų ekspedicijas.