Koordinatės 48.0765° N, 39.6707° E
Ekspedicijos dalyviai aplankė ir sutvarkė šias vietas: Čeremchovas, Mostavaja, Novaja Lialia, Saltanovas, 59-ąj kvartalas. Atstumas nuo Vilniaus – 2 455 km. Vietos žmonių skaičius – 4 395 600. Lietuvių tremtinių skaičius – daugiau nei 1500.
2010 m. ekspedicija leidosi į Sverdlovsko sritį. Ši ekspedicija išsiskyrė tuo, kad iki pat Sibire esančios vietovės nuo Vilniaus buvo vykstama traukiniu (ankstesniais metais didžiąją dalį kelio nuo Maskvos dalyviai skrisdavo lėktuvu). Ekspedicijos metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas tremtinių kapavietėms ir vis dar šiame regione gyvenančių lietuvių paieškoms.
Projekto dalyviai aplankė, užfiksavo ir sutvarkė 6 lietuviškas kapinaites. Daugelis jų – labai apleistos, apaugusios krūmynais ir medžiais. Kai kurios lietuvių laidojimo vietos užimtos rusų kapų, nugriautos tvorelės ir ten stovėję lietuviški kryžiai. Iš viso buvo pastatyti 3 nauji kryžiai, įamžinantys mūsų tautiečių atminimą.
Iš Vilniaus išvykę traukiniu, Maskvoje ekspedicijos „Misija Sibiras’10“ dalyviai aplankė dvejas kapines. Jose palaidotos politinių represijų aukos, tarp kurių, spėjama, ir 1954 m. nukankintas kovotojas už Lietuvos laisvę, partizanų vadas, prezidentas Jonas Žemaitis-Vytautas. Toliau į Serovą daugiau nei 30 valandų projekto dalyviai važiavo traukiniu. Pirmosios aplankytos kapinaitės buvo Mastovajos vietovėje. Iš čia maršrutas tęsėsi į Čermuchovo, Saltanovo, Novaja Lialios, 59-ojo kvartalo, Mlaja Latos kaimus ir miestelius. Dalyje jų verda gyvenimas, kiti – visiškai sunykę ir nebegyvenami.
10 žmonių grupė per daugiau nei dvi savaites trukusią ekspediciją nukeliavo beveik 700 kilometrų tam, kad susitiktų su penkiais ten gyvenančiais lietuviais: ponu Jonu iš Čermuchovo, broliais Antanu ir Juozu iš Saltanovo bei seserimis Nina ir Adele, gyvenančiomis Malaja Latos miestelyje. Susitikimų metu Sibire likusiems tautiečiams buvo perduotas ir „Misija Sibiras” palaikymo koncerte parašytas laiškas – jis jiems sukėlė emocijų ir prisiminimų apie Tėvynę.
Pagrindiniai tremties darbai – Tremtiniai buvo įdarbinami miško pramonės kombinatuose.
Kita – 1942–1943 metais Sverdlovske buvo sušaudyti 77 Lietuvos piliečiai, tarp kurių buvo ir aštuoni Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai.
Dalyviai:
Gintautas Alekna
Ekspedicijos vadovas (53 m.)
Mindaugas Bajarūnas
Žurnalistas iš Kauno (30 m.)
Justinas Biekša
Studentas iš Varėnos (23 m.)
Norbertas Černiauskas
Istorikas iš Utenos (26 m.)
Gintarė Dūdėnaitė
Studentė iš Kauno (21 m.)
Manvydas Džiaugys
Studentas iš Nidos (20 m.)
Arnoldas Fokas
Kredito unijos darbuotojas (32 m.)
Eugenijus Gerulskis
Studentas iš Telšių (23 m.)
Emilija Liaukutė
Sveikatos priežiūros specialistė iš Alytaus (20 m.)
Jaroslav Gavrin
Režisierius-operatorius iš Vilniaus (27 m.)
Martynas Kriaučiūnas
Studentas iš Klaipėdos (23 m.)
Kristina Medžiaušytė
Moksleivė iš Šiaulių (18 m.)
Paulius Mieželis
Kilęs Iš Trakų (23 m.)
Rasa Mikulevičiūtė
Kilusi iš Klaipėdos (21 m.)
Jurgita Stasiukaitytė
Kilusi iš Panevėžio (21 m.)
Kęstas Pikūnas
Spaudos darbuotojas iš Panevėžio (29 m.)
Robertas Ožalinskas
Kilęs iš Daugų (27 m.)
Valdas Samkus
Kilęs iš Varėnos (22 m.)
Tautvydas Tamošaitis
Kilęs iš Kauno (23 m.)
Indrė Vainilavičiūtė
Studentė iš Varėnos (24 m.)